przedszkole sióstr stryków

Aniołki Dzieciątka Jezus

Katecheza

Dla ducha

Kontakt

Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie

ul. Warszawska 46

95-010 Stryków

tel. 42 719 80 93

e-mail:
strykow@przedszkolesluzebniczek.pl

nr konta:
73 8785 0002 2001 0001 0067 0003

aniol ikoAniołki Dzieciątka Jezus slonca1Boże Słoneczka logo promyki2Promyczki Jezusowe

Ćwiczenia logopedyczne II

 

Drodzy Rodzice,

W ramach domowej gimnastyki buzi i języka, udostępniamy kolejne propozycje ćwiczeń dla Waszych dzieci.

Zaproponuję Państwu kilka zabaw z zakresu wspierania prawidłowej wymowy głosek trzech szeregów: szumiącego (sz, cz, dż, ż), syczącego (s, c, dz, z) oraz ciszącego (ś, ć, ź, dź).

Odsyłam Was, kochani Rodzice, do strony internetowej: https://www.mimowa.pl/. Znajdziecie tam Państwo multimedialne uzupełnienie wybranych przeze mnie ćwiczeń, które mają jedynie zasygnalizować, w jakim kierunku możecie z dzieckiem iść oraz mnóstwo innych propozycji, które składają się z wersji interaktywnej oraz pliku PDF (możecie go Państwo pobrać i bawić się z dzieckiem w oparciu o pomysły, które w nim znajdziecie). Załączam również link do bloga, który jest uzupełnieniem serwisu: http://blog.mimowa.pl/ oraz link do facebookowego profilu: https://www.facebook.com/logopediaMi/. Dostępna jest też aplikacja na urządzenia mobilne „Szumi Mi - Logopedia na wesoło". Zachęcam , żebyście zajrzeli Państwo na stronę i znaleźli coś dla Waszego dziecka, tak, aby połączyć przyjemne spędzanie czasu ze wspieraniem jego mowy. :)

Przy każdej propozycji znajdziecie Państwo link, który przeniesie Was na stronę, gdzie znajduje się multimedialna wersja zaproponowanych prze mnie ćwiczeń, oraz załącznik w postaci pliku PDF. 

Załączam również całość w wersji PDF.

Zwierzątka na wsi - PDF do pobrania

Cukiernia - PDF do pobrania

Malarz - PDF do pobrania

    • Liczenie zębów z lwem Ignacym, robienie śmiesznych minek z małpką i wiele innych… :)
  • Teraz kilka zabaw związanych z doskonaleniem wymowy głosek szeregu szumiącego, syczącego oraz ciszącego.
    • Osa – zabawa logopedyczna, która ćwiczy wymowę głosek szeregu syczącego „S” i „Z”. Zadaniem dziecka jest pomóc osie pokonać labirynt, tak, aby dotarła do kwiatka. W trakcie zabawy niech głośno i wyraźnie wymawia:, „BZZZ” oraz „PSSS”.
      https://www.mimowa.pl/seplenienie/gry/osa

Osa - PDF do pobrania

 

Szumiące pudełka - PDF do pobrania

 

Rymowanki pana Wiesia - PDF do pobrania

Szafa - PDF do pobrania

Kochani Rodzice, skorzystajcie z powyższych propozycji lub wspólnie z dzieckiem wybierzcie na stronie, do której odsyłałam na początku, te, które Was zainteresują.

Dobrej zabawy! :)