Warsztaty-pieczenie chleba.

5 października odbyła się wycieczka do Michałówki. Tego dnia Promyczki  Jezusowe aktywnie uczestniczyły w warsztatach, które poświęcone były wypiekaniu chleba .Była to fantastyczna przygoda, gdyż przedszkolaki pierwszy raz wcieliły się w rolę piekarzy.

Pieczenie chleba poprzedzone było omówieniem historyjki pt,, Od ziarenka do bochenka" dzięki której dzieci poznały etapy  rozwoju i wzrostu ziarna oraz proces pieczenia chleba.

Po uprzednim umyciu rąk Promyczki z wielką ochotą zabrały się do pracy. Starannie ,,wyrobiły" ciasto , nadały kształt swoim chlebkom i pięknie udekorowały je ziarnami. Zapach upieczonego chleba unosił się w  całej pracowni.

Zajęcia kulinarne sprawiły wiele radości naszym małym piekarzom . Pięknie zapakowane chlebki dzieci zabrały do swoich domów. Z pewnością były pyszne.