przedszkole sióstr stryków

Aniołki Dzieciątka Jezus

Katecheza

Dla ducha

swieta

Pomoc

bezp
Delegatka ds. Ochrony Małoletnich s.Joanna Rękas. 
tel. 506 429 449,
joanna.rekas@interia.pl

Kontakt

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie

ul. Warszawska 46

95-010 Stryków

tel. 42 719 80 93

e-mail:
strykow@przedszkolesluzebniczek.pl

nr konta:
73 8785 0002 2001 0001 0067 0003

aniol ikoAniołki Dzieciątka Jezus slonca1Boże Słoneczka logo promyki2Promyczki Jezusowe

Niezwykłe maszyny - 26.06

 

26.06.  „Niezwykłe maszyny”

Wersja PDF (kliknij)

1.”Posłuszny samochód”

Usiądźmy z dzieckiem przy stole naprzeciwko siebie i puszczajmy do siebie po stole samochody różnej wielkości tak, aby nie spadły ze stołu. Wyjaśnijmy dziecku, że ciężar samochodu wpływa na na jego prędkość.

2.”W fabryce pojazdów” -  dziecko otrzymuje część obrazka przedstawiającego samolot, statek, pociąg, rower, samochód, motocykl. Jego zadaniem jest dopasowanie części obrazka do części rozłożonych na dywanie lub stole w rozsypce.

3. „Motor”

Dziecko siada na dywanie z maskotką na kolanach. Za dzieckiem rodzic, który opowiada fabułę: Pasażerowie wsiadają na motor, trzymają kolegę przed sobą obejmując ją w pół. Zapalamy motor wykonując ruch ręką i nogą. Rozpoczynamy jazdę motorem. Motor, którym jechaliśmy na wycieczkę okazał się niesprawny – zepsuł się. Wszyscy bierzemy się za naprawę. Trzymając klucz w prawej ręce wykonujemy ruchy:

  • 3 razy dokręcamy śruby lewą ręką, wycieramy pot z czoła
  • 3 razy prawa ręką i wycieramy pot z czoła, powtarzamy czynność.

Wyruszamy dalej. Najechaliśmy na duży gwóźdź i przebiliśmy koło. Pompujemy nowe koła (4 skłony naśladujące pompowanie dwiema rękami, ocieranie potu z czoła, powtórzenie czynności). Wyruszamy w dalszą drogę. Na koniec motor jedzie coraz wolniej. Kierowca motoru zmartwiony siedzi na motorze, a pasażerowie, lekko pochyleni pchają motor do stacji paliw. Po zatankowaniu motor jedzie dalej i wracamy do domu.

4. „Mój ulubiony pojazd”

Zachęćmy dziecko do namalowania farbami ulubionego pojazdu i do rozmowy o budowie i zaletach swojego pojazdu.

5. „Piłka parzy”

Dziecko stoi pomiędzy rodzicami, którzy próbują piłką trafić w nogi dziecka. Zabawa ta rozwija zręczność dziecka i koncentrację uwagi.

6. Poprośmy dziecko o dopasowanie elementów