przedszkole sióstr stryków

Dla ducha

dla ducha2

Wakacje!!!

Pamiętajcie o BOGU

Kontakt

Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie

ul. Warszawska 46,

95-010 Stryków

tel. 42 719 80 93

nr konta:
30 8785 0002 2001 0001 0067 0001

aniol ikoAniołki Dzieciątka Jezus slonca1Boże Słoneczka logo promyki2Promyczki Jezusowe

Wycieczka do Planetarium EC1

Promyczki w środę 7 czerwca wybrały się na wycieczkę do Planetarium EC1 w Łodzi. Dzieci obejrzały seans pt: "Polaris".

Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego świeci Słońce, co to jest Droga Mleczna, jak zmieniają się pory dnia i roku i co dzieje się na niebie?

Dzieci obejrzały gwiezdne konstelacje, księżyc, słońce i planety widziane z bliska. Pod okrągłą kopułą  w połączeniu z ciemnym wnętrzem stworzono wrażenie bezpośredniego patrzenia w niebo, a efekty wizualne i dźwiękowe dodatkowo potęgowały przeżycia dzieci i rozbudziły zainteresowanie astronomią . Po wizycie w tym niesamowitym i kosmicznym miejscu wszyscy zadowoleni pojechaliśmy do Pizzeri Fierro na pyszną pizzę.