Warsztaty pierwszej pomocy

9 maja w Naszym Przedszkolu miały miejsce warsztaty pierwszej pomocy przeznaczone dla dzieci.

Podczas warszatatów dzieci zdobywały wiedzę niezbędną dla właściwego reagowania w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu osób  bliskich, a także podtrzymania swojego poczucia bezpieczeństwa. Uzyskały informację gdzie i jak można się zwrócić o pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia, przypomniały sobie numery alarmowe oraz jak prawidłowo poinformować służby ratunkowe o potrzebie pomocy i interwencji. Dzieci uczyły się jak sprawdzic czy ktoś potrzebuje pomocy i jak tej pomocy w sposób możliwy do wykonania przeprowadzić. Nasze Aniołki uczyły się też oswajać z wizerunkiem "lekarskiego fartucha" oraz poprzez sytuacje dramowewczuć się w pomoc medyczną. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy, które będą pamiątką dla Ich spotkania z pierwszą pomocą. Nie bójmy się pomagać Innym.