przedszkole sióstr stryków

Dla ducha

dla ducha2

Wakacje!!!

Pamiętajcie o BOGU

Kontakt

Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie

ul. Warszawska 46,

95-010 Stryków

tel. 42 719 80 93

nr konta:
30 8785 0002 2001 0001 0067 0001

aniol ikoAniołki Dzieciątka Jezus slonca1Boże Słoneczka logo promyki2Promyczki Jezusowe

Warsztaty pierwszej pomocy

9 maja w Naszym Przedszkolu miały miejsce warsztaty pierwszej pomocy przeznaczone dla dzieci.

Podczas warszatatów dzieci zdobywały wiedzę niezbędną dla właściwego reagowania w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu osób  bliskich, a także podtrzymania swojego poczucia bezpieczeństwa. Uzyskały informację gdzie i jak można się zwrócić o pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia, przypomniały sobie numery alarmowe oraz jak prawidłowo poinformować służby ratunkowe o potrzebie pomocy i interwencji. Dzieci uczyły się jak sprawdzic czy ktoś potrzebuje pomocy i jak tej pomocy w sposób możliwy do wykonania przeprowadzić. Nasze Aniołki uczyły się też oswajać z wizerunkiem "lekarskiego fartucha" oraz poprzez sytuacje dramowewczuć się w pomoc medyczną. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy, które będą pamiątką dla Ich spotkania z pierwszą pomocą. Nie bójmy się pomagać Innym.