przedszkole sióstr stryków

Dla ducha

dla ducha2

Wakacje!!!

Pamiętajcie o BOGU

Kontakt

Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie

ul. Warszawska 46,

95-010 Stryków

tel. 42 719 80 93

nr konta:
30 8785 0002 2001 0001 0067 0001

aniol ikoAniołki Dzieciątka Jezus slonca1Boże Słoneczka logo promyki2Promyczki Jezusowe

Z tablicą interaktywną

W tym roku przedszkolnym mamy możliwość korzystania z interaktywnej tablicy. Poza możliwościami multimedialnymi jest to nowa szansa do podejmowania działań edukacyjnych dla Naszych Przedszkolaków.

Ćwiczenia grafomotoryczne warto wprowadzać już dla dzieci trzyletnich, dlatego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej podjęliśmy się zabawy " droga do..". Zajęcia te pozwoliły także kształtować chwyt narzędzia pisarskiego oraz ćwiczyć koordynację wzrokowo- ruchową. Pod względem sfery emocjonalno - społecznej dzieci zdobywały poczucie sprawczości przez doprowadzenie zwierzątek lub pojazdu drogą do wyznaczonego celu i ćwiczyły umiejętność odraczania realizacji swoich potrzeb - porzez czekanie na swoją kolej przy tablicy. Wszystkie te elementy, które złożyły sie na te działania są bardzo istotne z punktu widzenia umiejętności pisania podejmowanej w poźniejszym etapie rozwojowym.