73 8785 0002 2001 0001 0067 0003

Tradycja ubierania choinki przedszkolnej

„Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas jakie miłe to spotkanie choinko zielona...”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.

W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja długo oczekiwanego gościa przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Choinka wyglądała prześlicznie. Jak co roku udekorowaliśmy hol i korytarz przedszkolny dekoracjami świątecznymi, a przy choince ustawiliśmy szopkę.

Ileż było radości wśród dzieci i rodziców. a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.